💍Peste 80 de familii au celebrat astăzi ”Nunta de aur”, în cadrul Zilelor Municipiului Slobozia!🫶🏻

🎉Pentru a onora fidelitatea, respectul și dăruirea de care au dat dovadă, Primăria Municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia, a organizat o ceremonie pentru familiile care au împlinit jumătate de secol de căsnicie- o piatră de hotar care onorează o viață întreagă de devotament.👩🏻‍❤️‍👨🏼

💫Ceremonia religioasă și festivitatea de premiere s-au desfășurat la Catedrala Episcopală ”Înălțarea Domnului”, unde jurămintele cuplurilor au fost reînnoite în prezența unui sobor de preoți, a oficialităților locale, rudelor și prietenilor. Fiecare pereche a primit o diplomă aniversară, însoțită de flori și de un premiu în bani, în valoare de 1.000 lei.💶

💐Felicităm toate cuplurile care celebrează ”Nunta de aur”, acest metal prețios, rezistent, durabil și veșnic strălucitor, precum căsnicia lor, și le dorim sănătate și viață lungă împreună!✨

Share This